::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::

!انجمن تفریحی و تخصصی ابزار قرمز

ابزار قرمز با اهداف کمک به وبلاگنویسان ایرانی به صورت رایگان در سال 92 شروع به کار کرده
می کوشد تا بهترین ها را برای کاربران خود فراهم کند.
کافیست مشکلاتتان را با تالار گفتگو ابزار قرمز در اشتراک گزارید تا در کمترین زمان مشکلتتان حل شوند!


آفلاینارسال‌ها : 3
عضويت : 5 /11 /1398
در طی چند سال اخیر با دیجیتالی‌ شدن جهان، شاهد طلوع انقلاب اقتصادی جدیدی به نام ارزهای دیجیتال بودیم. یک تکنولوژی که باعث شد دیگر نیازی نباشد برای بدست‌آوردن طلا و الماس تیشه برداریم و شروع به کندن سنگ‌های سخت کنیم. در حال حاضر این کار به راحتی، با حرکت دادن دست‌ها و یک کلیک ساده روی موس امکان‌پذیر است.
با ورود ارزهای دیجیتال و مطرح‌شدن موضوعی به نام ماینینگ که به معنی استخراج این ارز‌ها است، افراد بسیاری به این فکر افتادند تا از فرصت استفاده کنند و با تهیه امکانات لازم، اقدام به استخراج ارزهای دیجیتال کنند. به همین منظور مکان‌هایی با نام فارم ماینینگ یا مزرعه استخراج بوجود آمد تا دستگاه‌ها و پردازشگر‌های مخصوص استخراج ارزهای دیجیتال در آن‌ها مستقر شوند. فضای کافی و استاندارد با شرایط مناسب همیشه یکی از دغدغه‌های مهم در ایجاد یک فارم ماینینگ بوده است و در سال‌های اخیر استفاده از کانکس‌های مخصوص ماینینگ بین علاقه‌مندان این حوزه رواج پیدا کرده است. ما در این مقاله قصد داریم تا با این کانکس‌ها بیشتر آشنا شده و اطلاعات بیشتری از اجزا و نحوه کارکرد آن‌ها بدست بیاوریم.

کانکس فارم ماینینگ یا کانکس ماینر چیست؟
همانطور که گفته شد امروزه میزان استفاده از پردازشگرهای قدرتمند برای ماینینگ افزایش یافته است. این پردازشگرها برای اینکه بهترین عملکرد را از خود نشان دهند باید در محیطی با شرایط مناسب و استاندارد قرار داده شوند. محیطی که هم دارای تهویه مناسب باشد تا گرمای پردازشگر را کنترل کند و هم طبقه‌بندی استانداردی داشته باشد تا بتوان پردازشگرها و دیگر قطعات الکترونیکی را به صورت منظم در کنار یکدیگر متصل کرد. کانکس‌های ماینر هم در واقع همان محفظه‌هایی هستند که هم دارای تهویه‌ای مناسب می‌باشند و هم طبقه‌بندی استانداردی دارند تا پردازشگرها در کنار هم قرار گرفته و شروع به کار کنند.


برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.