دانلود آهنگ جدیدclose
اعداد و حروف روی شاسی یا همان VIN بنز و بی ام و چه معنایی می‌دهند؟
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::

!انجمن تفریحی و تخصصی ابزار قرمز

ابزار قرمز با اهداف کمک به وبلاگنویسان ایرانی به صورت رایگان در سال 92 شروع به کار کرده
می کوشد تا بهترین ها را برای کاربران خود فراهم کند.
کافیست مشکلاتتان را با تالار گفتگو ابزار قرمز در اشتراک گزارید تا در کمترین زمان مشکلتتان حل شوند!


آفلاینارسال‌ها : 4
عضويت : 10 /11 /1397
آیا تا به حال به شماره شاسی خودروی خود دقت کرده‌اید؟ اصلا VIN خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟ آیا تا به حال شماره شاسی بنز خود را مشاده کردید؟ یا اصلا می‌دانید شماره شاسی بی ام و قرار کجا قرار دارد؟ اصلا این اعداد به چه دردی می‌خورند؟ به نظر شما آیا این اعدا د و حروف می‌توانند تصادفی باشند؟ یا اینکه هر کدام از این اعداد و حروف معنا و مفهوم خاصی دارند؟

جالب است بدانید در مورد شماره شاسی بنز و بی ام و، شما می‌توانید به صورت اینترنتی هفت رقم آخر این عبارت هفده رقمی را وارد کنید و تمام مشخصات خودروی خود را ببینید. در حقیقت این کد داخل سیستم ثبت شده و با وارد کردن آن می‌توانید مشخصات کامل خودرو را بیابید. در برخی مواد اگر به تعمیرگاه‌های مجاز خارج از کشور مراجعه کرده باشید، تاریخچه مراجعه خود را نیز می‌توانید از روی شماره شاسی خودروی خود به دست بیاورید. اما غیر از این، VIN خودرو چه مزیتی دارد؟

اصلا مزیت VIN خودرو چیست و کلا به چه دردی می‌خورد؟
شاید VIN خودرو را در جای دیگری نیز مشاهده کرده باشید. در حقیقت VIN خودرو همان چیزی است که داخل برگه سبز و در کارت ماشین‌های قدیمی کنار کارت به صورت عمودی نوشته شده است. این کد با شماره شاسی بی ام و و بنز تفاوت دارد. در حقیقت زمانی که صحبت از بنز و بی ام و به میان می‌آید، بنز و بی ام و با استفاده از این کد VIN خودرو، تمام مشخصات خودشان را وارد می‌کنند. البته این یک کد جهانی بوده و تفاوتی بین کمپانی‌های مختلف وجود ندارد. حتی در مورد ایران هم این کد رعایت می‌شود.

اما در خودرو‌های داخلی، شماره شاسی و شماره موتور به صورت جداگانه ثبت شده و اصلا VIN خودرو را روی بدنه آن حکاکی نمی‌کنند. در حقیقت زمانی که بنز یا بی ام و شما دچار مشکل شود و نیاز به یک قطعه داشته باشید، لازم نیست مدل، سری و سال آن را بگویید تا نمایندگی قطعه مورد نظر شما را پیدا کند. در حقیقت شما کافیست تا هفت رقم آخر VIN را برای آنها بخوانید تا تمام مشخصات خودروی شما را پیدا کنند.
هر مشکلی که در مسیر برای شما به وجود بیاید یا اینکه بخواهید خودروی خود را ردیابی کنید، به هر حال در صورت بروز هرگونه مشکلی، VIN خودرو به کار می‌آید. شماره پلاک را می‌‌توان به صورت جعلی تغییر داد اما VIN خودرو ثبت شده و مثل شناسنامه آن همیشه به نام خودش ثبت شده.برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.