دانلود آهنگ جدیدclose
مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::

!انجمن تفریحی و تخصصی ابزار قرمز

ابزار قرمز با اهداف کمک به وبلاگنویسان ایرانی به صورت رایگان در سال 92 شروع به کار کرده
می کوشد تا بهترین ها را برای کاربران خود فراهم کند.
کافیست مشکلاتتان را با تالار گفتگو ابزار قرمز در اشتراک گزارید تا در کمترین زمان مشکلتتان حل شوند!


آفلاینارسال‌ها : 4
عضويت : 2 /9 /1397


طبق گفتار روانشناسی ازدواج، فرد باید پیش از اقدام به ازدواج باید آگاهی ها و توانایی خود را برای انتخابی صحیح و هوشمندانه در زمینه ی انتخاب همسر بالا ببرد.
برخی از روانشناسان معتبر جهانی از جمله باربارادی آنجلس در زمینه روانشناسی ازدواج تحقیقاتی انجام داده اند و به نتایج بسیاری دست یافته اند که پرداختن به این نکته ی مهم و رعایت صحیح ویژگی های آن نقش ارزنده ای را در تشکیل و ارتقای سطح عاطفی زندگی مشترک ایفا می نماید. در ادامه چند مورد از این نکات مهم اشاره خواهیم کرد.در ایجاد یک رابطه ی سالم بین افراد صداقت درستی و قابل اعتماد بودن یکی از مهمترین ویژگی ها می باشد. دانستن این موضوع که در هر شرایطی می توانید بر روی همسرتان حساب کنید برای اینکه که او با شما صادق است حس امنیت فوق العاده ای به شما خواهد داد .
عشق ورزیدن درمدت زمان طولانی به کسی که شما نمی توانید به او اعتماد کنید به اعتماد به نفس و رابطه تان آثار جبران ناپذیری خواهد زد.عدم بازگو کردن حقایق به یکدیگر می تواند یکی از دلایل مخربی باشد که باعث سردی در بدنه ی یک رابطه و حتی از بین رفتن صمیمیت نیز می شود .
یافتن یک همسر صادق به معنای پیدا کردن کسی است که : با خود ، دیگران و شما صادق باشد. یکی از شرط های تجربه خوشبختی و آرامش در زندگی داشتن همسر صادق است. اگر در ترس دائمی از اینکه همسرتان به دلایل مختلفی به شما دروغ بگوید ، زندگی کنید ، هرگز نمی توانید آرامش در رابطه تان داشته باشید و همواره در تنش ، تردید و ترس خواهید بود.اگر شخصی که قرار است در آینده همسر شما شود به سطحی قابل توجه ای از مسئولیت پذیری نرسیده باشد قبل از اینکه فکر کنید معشوقی را برای خود یافته اید بیشتر احساس خواهید کرد که یک بچه را به فرزند خواندگی گرفته‌ اید.
از دیگر مواردی که روانشناسی ازدواج به آن پرداخته این است که شما همسری را بیابید که نه تنها به بزرگ شدن و رشد وارتقا در زندگی علاقمند بوده بلکه در این جهت کاری نیز انجام می‌ دهد.
در زندگی مشترک زمانی که همسرتان با هدف گذاری و تعیین هدف در زندگی خود و نیز رسیدن به آنها از ترک سیگار گرفته تا صبور شدن در برابر شما و مشکلات زندگی و یا بالا بردن اعتماد به نفس و … به خود انگیزه می‌بخشد و روز به روز به اهدافش نزدیک تر می شود به او احترام خواهید گذاشت و به او اعتماد خواهید کرد .افراد منفی باف همان گونه که می دانید باعث ایجاد روابطی منفی و افراد مثبت اندیش باعث روابطی مثبت میشوند .پس به خاطر داشته باشید که آدم‌ های منفی باف اجازه می‌دهند که ترس و نگرانی آنها را احاطه کند. افراد منفی باف به آینده بدبین هستند و به راحتی به کسی اعتماد نمی‌کنند.
در عوض آدم‌ های مثبت همیشه بر روی پیدا کردن راه حل تمرکز می‌کنند. همیشه به دنبال فرصت می گردن تا خودشان را ثابت کنند ، موانع را به فرصت و سختی‌ها را به درس‌ هایی سازنده بدل می‌کنند. به توانایی‌ های خود برای بهبود شرایط و اوضاع اعتماد دارند. در هر شرایطی خوشبین هستند و باور دارند که اوضاع را همیشه می‌توان بهتر کرد.
به همین دلیل در مباحث روانشناسی ازدواج ذکر شده است که با کسی ازدواج کنیم که نگرشی مثبت به زندگی دارد. عشق یک نیروی مثبت است، به این معنا که در فضایی مثبت رشد خواهد کرد و در فضای منفی پژمرده خواهد شد.
دوشنبه 26 فروردین 1398 - 23:57برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.